Core DRG List

LIST OF CORE DRG MEMBERS 2010-2011

I st Std :    1. P.R.Mohandas                               BRC Chengannur

              2. C.C. Sankaran                                 BRC Pattambi

            3.Ramla                                                GLPS Odanur, Parli

II nd Std:          

  1. Vinod                                             BRC Thrithala
  2. C.Sureshkumar                               BRC Cherpulassery
  3. Jaya                                               BRC Kuzhalmannam
  4. Velukumar                                      BRC Parli

III rd Std:

  1.  M.Selvarajan                                   BRC Shornur
  2. Manoj                                              BRC Alathur
  3. Beena                                              BRC Palakkad
  4. Haridas                                            BRC Mannarkkad

IV th Std:

  1.   K.Krishnakumar                               BRC Kollangode
  2. T.Saji                                                 BRC Parli
  3. Gireesh.V                                          BRC Cherpulassery
  4. Bindumol                                           BRC Parli

LP ARABIC :

  1. Hamza Kollath                                      AMLPS Kothakurssi
  2. Muhammed Abdul AzeesN.K                BRC Shornur
  3. Sherif                                                   GLPS Thiruvizhamkunnu(Mannarkkad)

UP Arabic :

  1. Fakir Mohammed                                  BRC Kollangode
  2. Basheer                                                GHSS Muthalamede
  3.  

UP Malayalam:

  1. Chandran                                              BRC Thrithala
  2. Radhakrishnan                                      BRC Parli

UP English :

  1. N.V.Jayarajan                                                  BRC Mannarkkad
  2. K.Manikandan                                                  BRC Ottapalam

UP Hindi :

  1. Sivaprasad .M.R                                               BRC Palakkad
  2. Aliyar.A                                                           BRC Kuzhalmannam
  3. Smitha                                                                         BRC Pattambi
  4. Narayanankutty                                                BRC Shornur

UP Sanskrit :

  1. T.V.Kochomol                                           BRC Mannarkkad
  2. Dhanya                                                      V.P.A.U.P.S Kuzhalmannam
  3. Premanandan                                             GV HDD Karakurssi

UP Tamil :

  1. M.Krishna  Moorthy                                          BRC Chittur
  2.  
  3.  

UP Urdu :

  1. K.S.Abbas                                                        AUPS Chenganiyur
  2. A.P.Ahammed Salih                                          ENUPS Pallippuram,Palakkad
  3. Khalid .M                                                         AMUPS Mundakkottukurssi
  4. Ibrahim Kozhikkaramattil                                   G.S.B.S Pazhayalakkidi

UP Maths :

  1. Jayaraman                                                     BRC Ottapalam
  2. .M.K.Ravayath                                              BRC Ottapalam
  3. E.N.Sasi                                                        BRC Pattambi

UP Science :

  1. E.T.S urendran                                                  BRC Akalur
  2. K.G.Rajeev                                                       BRC Kollangode
  3. G.V Ravi                                                          BRC Thrithala
  4. Jose Abraham                                                   BRC Pattambi

UP Social Science:

  1. Venugopalan                                                      BRC Pattambi
  2. Abhilash                                                             AUPS Chenganiyur
  3. Vasudevan                                                         BRC Alathur

 

LIST OF CORE DRG MEMBERS 2010-2011

I st Std :    1. P.R.Mohandas                               BRC Chengannur

              2. C.C. Sankaran                                 BRC Pattambi

            3.Ramla                                                GLPS Odanur, Parli

II nd Std:          

  1. Vinod                                             BRC Thrithala
  2. C.Sureshkumar                               BRC Cherpulassery
  3. Jaya                                               BRC Kuzhalmannam
  4. Velukumar                                      BRC Parli

III rd Std:

  1.  M.Selvarajan                                   BRC Shornur
  2. Manoj                                              BRC Alathur
  3. Beena                                              BRC Palakkad
  4. Haridas                                            BRC Mannarkkad

IV th Std:

  1.   K.Krishnakumar                               BRC Kollangode
  2. T.Saji                                                 BRC Parli
  3. Gireesh.V                                          BRC Cherpulassery
  4. Bindumol                                           BRC Parli

LP ARABIC :

  1. Hamza Kollath                                      AMLPS Kothakurssi
  2. Muhammed Abdul AzeesN.K                BRC Shornur
  3. Sherif                                                   GLPS Thiruvizhamkunnu(Mannarkkad)

UP Arabic :

  1. Fakir Mohammed                                  BRC Kollangode
  2. Basheer                                                GHSS Muthalamede
  3.  

UP Malayalam:

  1. Chandran                                              BRC Thrithala
  2. Radhakrishnan                                      BRC Parli

UP English :

  1. N.V.Jayarajan                                                  BRC Mannarkkad
  2. K.Manikandan                                                  BRC Ottapalam

UP Hindi :

  1. Sivaprasad .M.R                                               BRC Palakkad
  2. Aliyar.A                                                           BRC Kuzhalmannam
  3. Smitha                                                                         BRC Pattambi
  4. Narayanankutty                                                BRC Shornur

UP Sanskrit :

  1. T.V.Kochomol                                           BRC Mannarkkad
  2. Dhanya                                                      V.P.A.U.P.S Kuzhalmannam
  3. Premanandan                                             GV HDD Karakurssi

UP Tamil :

  1. M.Krishna  Moorthy                                          BRC Chittur
  2.  
  3.  

UP Urdu :

  1. K.S.Abbas                                                        AUPS Chenganiyur
  2. A.P.Ahammed Salih                                          ENUPS Pallippuram,Palakkad
  3. Khalid .M                                                         AMUPS Mundakkottukurssi
  4. Ibrahim Kozhikkaramattil                                   G.S.B.S Pazhayalakkidi

UP Maths :

  1. Jayaraman                                                     BRC Ottapalam
  2. .M.K.Ravayath                                              BRC Ottapalam
  3. E.N.Sasi                                                        BRC Pattambi

UP Science :

  1. E.T.S urendran                                                  BRC Akalur
  2. K.G.Rajeev                                                       BRC Kollangode
  3. G.V Ravi                                                          BRC Thrithala
  4. Jose Abraham                                                   BRC Pattambi

UP Social Science:

  1. Venugopalan                                                      BRC Pattambi
  2. Abhilash                                                             AUPS Chenganiyur
  3. Vasudevan                                                         BRC Alathur